Jak poinformowała stacja BBC, w piątek, 9 listopada, o godzinie 6.47 czasu lokalnego, nad irlandzkim lotniskiem w Shannon zauważono niezidentyfikowany obiekt latający, czyli UFO. Raporty na temat „niezwykłej aktywności lotniczej”, w których informowano o „bardzo jasnym świetle”, bada obecnie Irlandzki Urząd Lotnictwa. Rzecznik lotniska odmówił jednak komentarza w tej sprawie, stwierdzając, że na tym etapie byłby on „niewłaściwy”.

Z zebranej dokumentacji wynika, że o pojawieniu się UFO wieżę kontroli lotów na lotnisku jako pierwsza poinformowała pilot linii British Airways. Kobieta pytała, czy w okolicy przypadkiem nie odbywają się ćwiczenia wojskowe, ponieważ przed chwilą obok jej samolotu „coś poruszało się bardzo szybko”. Kontrola lotów odparła, że żadnych ćwiczeń w pobliżu Shannon nie ma.

Według innego z pilotów, który także zetknął się z UFO, obiekt „świecił bardzo jasno”. Został zaobserwowany po lewej stronie samolotu, a potem „gwałtownie skręcił na północ”. Kolejne doniesienie dotyczyło z kolei wielu niezidentyfikowanych obiektów latających, które były bardzo jasne i „podążały tą samą trajektorią”.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!