Policjantów z Nowego Sącza powiadomiono o nietypowej kradzieży. Zgłoszenie dotyczyło złodziejki, która w jednym z dyskontów przywłaszczyła sobie rolkę z 556 naklejkami. Są one bardzo popularne wśród klientów, bo można za nie otrzymać maskotki. Teraz kobieta może iść do więzienia nawet na pięć lat.

Kradzież miała miejsce 16 września w Nowym Sączu. Tu właśnie pracownicy jednego z popularnych sklepów sieciowych zauważyli zniknięcie rolki z naklejkami. Umożliwiają one potem klientom wymianę na książki albo maskotki. Akcja związana z pluszakami cieszy się już kolejny rok sporym zainteresowaniem konsumentów.

Szybkie dochodzenie wskazało winowajcę. Okazało się, że naklejki zostały skradzione przez 31-latkę. Kobieta korzystając z chwili nieuwagi kasjerki sięgnęła po rolkę z naklejkami. Było ich aż 556, więc dawały możliwość wymiany na 9 dużych maskotek, 13 małych lub na 37 książek.

Jej identyfikacja nie byłaby możliwa, gdyby wszystkiego nie nagrały kamery zainstalowane w sklepie. Po krótkim czasie udało się ustalić dane osobowe sprawczyni, która jednak zdążyła już dokonać wymiany części naklejek na maskotki i książki. Sklep został przez nią narażony na straty finansowe w wysokości 820 zł.

Zarzuty postawione kobiecie to kradzież i oszustwo, za co przewiduje się do 5 lat pozbawienia wolności. Mieszkanka Nowego Sącza wyraziła skruchę i bez oporów poddała się karze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę