Ukraińcy mają dość wyzysku przez polskich pracodawców! „Za 20 zł/h robić nie będą. Bo to za mało”

   

Ukraińscy pracownicy zauważyli, że ich pozycja rośnie w związku z coraz lepszą koniunkturą na rynku pracy. Nie są już sami w walce o lepsze warunki, nie działają po omacku, nie przyjmują w akcie desperacji każdej choćby i najgorszej fuchy, bo wiedzą, że nie muszą.

Wspierani są przez Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ukraińskich w Polsce, pracę pomaga im też szukać portal „Praca dla Ukrainy”. Jego twórca obserwujący twarde negocjacje między pracownikami a pracodawcami stwierdza, iż Ukraińcy wiedzą, że polskie firmy stoją pod ścianą.

   

Właściciel pewnej warszawskiej firmy remontowo-usługowej opowiada:
– Ukraińscy robotnicy powiedzieli mi niedawno, że za 20 zł/h robić nie będą. Bo to za mało. Ale ja nie zamierzałem im dawać więcej. Zadzwoniłem po Polaków z małego miasteczka. Uznali, że wezmą tę stawkę z pocałowaniem ręki.

Podobnych sytuacji jest coraz więcej. Ukraińcy nie biorą już każdej pracy, nawet za najmarniejsze grosze, byle tylko gdzieś się zaczepić. Zaczynają stawiać warunki, badają rynek pracy, szukając i przyjmując korzystniejsze dla nich oferty.

   

Jedna z Ukrainek przebywająca w Polsce od dwóch lat mówi: „Kiedyś moi rodacy spali w pokojach po 16-20 osób, godzili się na stawkę 6-7 złotych. Dzisiaj za 10 złotych nie każdy zdecyduje się przyjść do pracy. Chyba, że w pakiecie dostanie wyżywienie i porządne zakwaterowanie. Może zmądrzeli?”

Według statystyk na rynku pracy brakuje 120 tys. osób. Nie ma rąk do pracy,  wygląda więc na to, że polskie firmy są skazane na wsparcie ze strony Ukraińców.

   

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

20 thoughts on “Ukraińcy mają dość wyzysku przez polskich pracodawców! „Za 20 zł/h robić nie będą. Bo to za mało”

 • 31 lipca 2017 o 16:49
  Permalink

  no straszne. juz nie chca za 5zl pracowac. a to im sie od dobrobytu popieprzylo

  • 9 sierpnia 2017 o 03:09
   Permalink

   Wygonic skurwysynow i kurwy. Niech walcza o Majdan. Pomimo wszystko,chyba jest za pozno, bo siedza juz w Przemyslu i we Wroclawiu. A kibole napierdalaja sie miedzy soba. Jebane barany!

 • 31 lipca 2017 o 22:17
  Permalink

  To niech spadają!

 • 1 sierpnia 2017 o 06:16
  Permalink

  Gdzie to 20 na godzine placa to sam sie zglosze

 • 1 sierpnia 2017 o 07:03
  Permalink

  A pokażcie mi który Polak ma zagwarantowane jedzenie i mieszkanie każdy sam musi wszystko opłacać a nie że „hrabiostwo” przyjedzie i im się należy. „biedactwom” trzeba palec prosto w d…. Trzymać, jak się nie podoba won na wasze miejsce są inni chętni.
  Jakim prawem „naród” bez swojej własnej historii chce nam warunki dyktować

  • 1 sierpnia 2017 o 19:50
   Permalink

   Jesteś pracodawcą ? Pracowałem wiele razy za granicą no i oczywiście w Polsce. Takiego wyzysku jak w naszym kraju nie spotkałem nigdzie indziej. Popieram Ukraińców, że nie chcą się godzić na mizerne stawki. Innych chętnych już wkrótce nie będzie, bo nikt za stawki typu 100 zł za 10 godzin pracy pracować nie będzie. Jeśli za pracę ( jestem elektrykiem) nie jestem w stanie zarobić min. 200 zł za dzień, to pracy nie podejmuję. Jestem firmą jednoosobową, więc mam wydatki : dojazdy, podatki, ZUS i amortyzacja maszyn i urządzeń. Nie pleć więc kobieto bzdur. I po co ta polityka. Nawiasem mówiąc historia Rusi Białej i Czerwonej, na trenach których leży Ukraina jest co najmniej tak stara jak historia Polski albo i starsza. Zamiast pleść co ślina przyniesie na język rusz rozumem o ile masz.

 • 1 sierpnia 2017 o 16:07
  Permalink

  No to bye! I tyle

 • 1 sierpnia 2017 o 17:41
  Permalink

  Banderowcy WON z Polski do swojego syfu. Nikt Was tu nie zapraszał !!!!

 • 1 sierpnia 2017 o 17:41
  Permalink

  Za 20zł/godz to sam chętnie zmienię dotychczasową prace. Jak nie podoba się to won do siebie i tyle. Polak ma pracować w swoim kraju za niższą stawkę niż obcokrajowiec. No jaja.

 • 1 sierpnia 2017 o 19:28
  Permalink

  To za granicą Polak zapieprza za niższą stawkę niż rodak a u nas wszyscy kurna azniejsi tylko nie Polak, a wypad do siebie…to może Polacy wrócą do odpowiednich zarobków…no parodia…

 • 1 sierpnia 2017 o 22:24
  Permalink

  To już jakieś kpiny sobie robią z Polaków twierdząc że 20zl to za mało skoro im nie odpiwiada i żądają większa stawkę to pierw niech przedstawia jakie kwalifikacje na papierze posiadają i czy to z praktyką W parze idzie. Pracowałem długo z Ukraincami to każdy miał dwie lewe do pracy itp. Na UKRAINE WRACAC!!!!!!!!!!!!! NIEROBÓW NIE CHCEMY ” Jobana wrot, brać, pituchy!!!!!!

 • 2 sierpnia 2017 o 05:33
  Permalink

  Wydaje mi sie ze to fake. Poszą 20 pln/h, sorry, ale chyba nie poszą tutaj o specjalistach. Mocno naciągane żeby rozzłościć pozostałych.

 • 2 sierpnia 2017 o 07:27
  Permalink

  Nie ma przymusu przeciez ukraina jest wieksza czemu nie szukaja u siebie skoro tak wielki problem jest pracowac w polsce nikt ich tu nie zapraszal tak jak nas nikt nie zapraszal na wyspy ale jestesmy pracujemy i nie narzekamy jak nie pasuje to teczka w dlon i dowidzenia

 • 2 sierpnia 2017 o 13:20
  Permalink

  Manipalacja…artykuł napisany aby siać nienawiść wzajemną..a ludzie sle owce łykają bo media pisza haha

 • 2 sierpnia 2017 o 14:32
  Permalink

  Nie no dajcie im 50 za godzine ! Niedosc ze nie roby to jeszcze jakie wymagania . Brudasy jeb….ane

 • 2 sierpnia 2017 o 20:18
  Permalink

  To nie jest prawda, ten kto napisał ten artykuł, kłamie, pracuję na budowie to wiem, mam 15 na godz. i 20% premii, ukraińcy mają po 13 zl i są zadowoleni

 • 2 sierpnia 2017 o 21:02
  Permalink

  Ściema z tym artykułem. U mnie na magazynie zadowoleni i wracają jak im viza się kończy i naprawdę wporzadku są ludzie. Agencja ładnie ich doji z wypłaty biorąc im praktycznie połowę wypłaty z noclegiem itp. Może i maja większe zarobki bo za nas robią po 12 jako wsparcie i sa może jakieś dotacje z unii to by mnie nie zdziwiło ze zachęca do sprowadzania ich. przypuszczam że nie jeden pracodawca ich wykorzystuje z nadgodzinami..

 • 2 sierpnia 2017 o 22:37
  Permalink

  Ludziska albo chołotr nie obrażajcie innych jak my nie jesteśmy lepsi my jesteśmy debile że pracujemy za grosze oni myślą my nie. trzeba się postarać unas nic zmieni musimy dyktować warunki żadnego polaka w Polsce nie będzie jak dalej nic nie zrobimy

 • 4 sierpnia 2017 o 22:31
  Permalink

  Ja dodzisiaj ku##y pracuje za 7,50zl i jakos nie marudze a sama jestem polka urodzona w polsce i wychowywana przez polakow… jak maja jakis problem to niech krymu bronia a z polski wypie####aja…

 • 19 sierpnia 2017 o 22:39
  Permalink

  Pogonić to całe towarzystwo na Ukrainę jak tak im źle w Polsce nie jeden Polak chciał by mieć 20 zł/h.Nie dosyć że zajmują miejsca pracy to jeszcze swoje warunki stawiają w Polsce też są rodziny którym brakuje na godne życie.

Komentarze są wyłączone.