Prezenty dla ukraińskich dzieci
Facebook | Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek napisała w mediach społecznościowych, że firma Techland, której właściciel mieszkań pod Ostrowem obdarował ukraińskie dzieci słodyczami z okazji dnia dziecka. Pod wpisem utworzyła się gorąca dyskusja.

– Dzień Dziecka jest jutro, ale firma Techland obdarowała naszych najmłodszych ukraińskich przyjaciół nieco wcześniej, by i w Domu Polsko – Ukraińskim zapanowała radość z okazji tego święta. W imieniu ukraińskich dzieci, dziękuję za pamięć i słodkości podarowane z miłością – napisała Beata Klimek.

Pod wpisem prezydent miasta zawrzało. Opublikowana informacja o przekazaniu słodyczy ukraińskim dzieciom spotkała się z falą zazdrości wśród niektórych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

„Co było można to było można. Teraz to przesada i na Polakach się odbija’; „A nasze dzieci, co dostaną, że tak zapytam”; „A co dla naszych dzieci, też mają swoje święto?” – czytamy w komentarzach.

– Drodzy Rodzice, Ciocie, Wujkowie, Drodzy Ostrowianie, oczywiście, że wszystkie dzieci mają jutro wielkie święto, dlatego zapraszam wszystkie dzieci, jutro od godziny 16, na Ogródki Jordanowskie, gdzie czeka na nie wiele atrakcji. Natomiast słodycze, za które dziękowałam wyżej – to dar dobroci prywatnej firmy dla tych dzieci, które musiały porzucić swoje domy, zabawki, a nawet bliskich. To małe pocieszenie w tych trudnych dla nich chwilach. Przykro jest czytać niektóre z komentarzy… Kochani, okażmy nieco serca. Tym, którzy potrzebują pomocy, ale i tym, którzy bezinteresownie chcą pomagać – odpowiedziała prezydent.

Dzień Dziecka jest jutro, ale firma Techland obdarowała naszych najmłodszych ukraińskich przyjaciół nieco wcześniej, by…

Opublikowany przez Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek Wtorek, 31 maja 2022

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę