tankowanie samochodu
fot. screen Youtube / Mini Home Jungle

Pistolet do tankowania ma ukrytą funkcję. Dzięki niej sprawniej wlejesz paliwo do baku. Dowiedz się, w którym dokładnie miejscu znajduje się pewien tajemniczy element.

Tankowanie paliwa jest dla niektórych ludzi bardzo frustrujące. Wszystko dlatego, że aby napełnić cały bak, trzeba nieustannie trzymać pistolet od dystrybutora. Na szczęście istnieje pewne rozwiązanie, dzięki któremu bez wysiłku zatankujesz samochód.

Jak ułatwić sobie tankowanie?

Gdy już chwycisz za pistolet i wsadzisz jego końcówkę do wlewu paliwa, nie pomiń jeszcze jednej rzeczy. W pobliżu spustu uaktywniającego dopływ paliwa jest umieszczona drobna blaszka, która przypomina języczek. Gdy pociągniesz ją w swoją stronę, to pistolet zostanie zablokowany. Wtedy Ty nie będziesz musiał bez przerwy trzymać pistoletu, a cały bak zostanie automatycznie napełniony. To znaczne ułatwienie.

Jakie zasady bezpieczeństwa panują na stacji benzynowej?

W czasie napełniania baku paliwa masz do czynienia z łatwopalnymi substancjami, więc powinieneś zachować zasady bezpieczeństwa.

-Nigdy nie pal papierosów i innych wyrobów tytoniowych nieopodal dystrybutorów.

-Gdy już znajdziesz się koło dystrybutora, to wcześniej wyłącz silnik i zaciągnij hamulec ręczny.

-Może być dla Ciebie zaskoczeniem fakt, że na stacjach panuje zakaz używania telefonów komórkowych. Produkują one ładunki elektrostatyczne, które w połączeniu z oparami benzyny mogą być niebezpieczne (niekiedy są przyczyną wybuchu).

-Czekając w kolejce do dystrybutora, nie podjeżdżaj zbyt blisko pojazdu z przodu. W przypadku nieoczekiwanego zdarzenia będziesz miał czas, aby zareagować.

Oczywiście sięgnij po właściwy rodzaj paliwa. Może się to wydawać niewiarygodne, ale są osoby, które w wyniku rozkojarzenia potrafią wlać do baku np. benzynę zamiast ropy.

-Uwagę zachowaj podczas tankowania gazu. Załóż wtedy jednorazowe rękawiczki i stale sprawdzaj napełnianie baku.

-Uważaj, aby nie rozlać paliwa tuż przy dystrybutorze.

Zobacz także: Klamka samochodu ma ukrytą funkcję. Uratuje Cię w beznadziejnej sytuacji!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę