Zabił 10 osób a 7 ranił, bo nie zaproszono go na imprezę. Masakra w Monterey Park
fot. Pixabay

Policjanci z Kielc wspólnie z mundurowymi z Wydziału Kryminalnego poszukiwanego 44-latka, który ukrywał się za granicą. Mężczyzna miał być zamieszany w sprawę zabójstwa 24-latka, do którego doszło w maju 2022 roku.

Do tragicznego odkrycia doszło 7 maja ubiegłego roku w lesie pod Piekoszowem. Znaleziono wówczas ciało 24-letniego mieszkańca Kielc. Do jego śmierci, według policjantów i prokuratorów, miało dojść z czyjejś ręki.

Po kilkudziesięciu godzinach zatrzymano pierwsze osoby, które mogą mieć związek z zabójstwem młodego mężczyzny. Do prokuratury w toku prowadzonych czynności zostało doprowadzonych dwóch mężczyzn w wieku 70 i 28 lat.

Starszy z mężczyzn usłyszał zarzut pobicia, pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, a finalnie również zabójstwa. 28-latkowi przedstawiono z kolei między innymi zarzut podżegania do wykonania zbrodni.

Teraz z kolei zatrzymano kolejnego sprawcę, 42-latka ukrywającego się poza granicami kraju, a dokładniej w Wielkiej Brytanii. Teraz kielczanin na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania znalazł się w rękach kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Grozi mu dożywocie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę