Umyj tym szklanki. Będą czyste, lśniące i bez smug

szklanki
fot. screen Youtube / Lehrerschmidt

Czyszczenie szkła nie jest przyjemną czynnością. Nawet pomimo mycia szklanek w zmywarce, często są widoczne na nich paskudne smugi. Jak je usunąć? Wypróbuj domową metodę i ciesz się czystymi i lśniącymi naczyniami!

REKLAMA

Ten sposób sprawdzi się nie tylko w przypadku zmatowiałych szklanek. Jeśli nigdy tego nie robiłeś, nie masz pojęcia, jak trudno jest domyć kubki z fikuśnymi zakamarkami w środku albo szklane wazony z wąską szyjką. Na szczęście jest na to skuteczny sposób. Wypróbuj go, a wszystkie problematyczne naczynia będą lśnić!

Jak domyć szklanki oraz szkło z trudno dostępnymi zakamarkami?

Żadne specjalne przyrządy ze sklepu nie będą ci potrzebne. Przydatne narzędzia na pewno masz w swojej kuchni. Przyszykuj:
ocet,
wodę,
nieugotowany ryż,
płyn do mycia naczyń.

REKLAMA

Do wody dodaj 1 łyżeczkę octu i kilka kropel płynu do naczyń. Wsyp do mieszanki ryż. To preparat do czyszczenia i zmywak jednocześnie! Doczyści nawet najwęższe zagłębienia. Nie wspominając już nawet o przejrzystych wazonach ze szkła, które są przecież bardzo popularne, a które tak trudno było dotychczas domyć w środku.

Co zrobić, by szklanki i kieliszki pięknie się błyszczały?

Do 1 l gorącej wody dodaj 1 l octu i do takiej mikstury włóż zmatowiałe naczynia na 40 minut. Potem umyj je w ciepłej wodzie i dokładnie wytrzyj. Odzyskają dawny blask!

REKLAMA

Znasz już sposób na wyczyszczenie szklanek. A jak zapobiec ich matowieniu?

Jeśli już domyjesz swoje naczynia, szkoda, by po następnym myciu w zmywarce ponownie pojawił się na nich ten kłopotliwy osad. Możesz ochronić przed tym swoje szklanki w łatwy sposób. Zgnieć kawałek folii aluminiowej w kulkę i wrzuć do środka – ta metoda naprawdę przynosi efekty! Gdy naprawdę Cię usatysfakcjonuje, już stale będziesz z niej korzystać.

Dowiedz się też, jak usunąć rysy z talerzy.

Podziel się: