Uratuj swoją biżuterię tym sposobem. Będziesz zachwycony rezultatem

Złota biżuteria
fot. pxhere.com

Złota biżuteria to jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie mamy w swoim domu. Niestety, w miarę upływu czasu, złoto traci swój blask i pokrywa się nieestetycznym nalotem. Aby nasza biżuteria wyglądała pięknie przez długi czas, należy o nią odpowiednio, a przede wszystkim regularnie dbać.

REKLAMA

Wykorzystaj płyn do mycia naczyń

Najskuteczniejszymi sposobami, które skutecznie pomogą nam w pielęgnacji złotej biżuterii, są sprawdzone, domowe triki. Pierwszym z nich jest użycie płynu do mycia naczyń. W małej miseczce umieszczamy niewielką ilość ciepłej, ale nie gorącej wody, a następnie dodajemy do niej kilka kropli płynu do mycia naczyń. W tak przygotowanej mieszaninie umieszczamy biżuterię, a następnie czyścimy ją przy pomocy miękkiej szczoteczki do zębów. Następnie złoto zostawiamy na około kwadrans, po tym czasie dokładnie suszymy.

Skuteczny sposób

Drugim ze sposobów, który z powodzeniem można wykorzystać podczas czyszczenia biżuterii jest wykorzystanie soku z cytryny. W misce mieszamy ciepłą wodę i kilka kropel soku z cytryny. Następnie w misce umieszczamy złoto i zostawiamy na około 30 minut. Po wyjęciu biżuterii z mieszaniny dokładnie przepłukujemy ją pod bieżącą wodą, następnie suszymy przy pomocy miękkiej ściereczki. Nasza biżuteria będzie lśnić jak nowa.

Podziel się: