Sejm przyjął w piątek ustawę, która ma zapobiec podwyższeniu cen prądu w 2019 roku. W związku z tym stacja TVP Info pokazała pasek z tekstem chwalącym PiS i dyskredytującym opozycję.

Prorządową propagandę Telewizji Publicznej skomentował, nie przebierając w słowach, Janusz Korwin-Mikke. Polityk stwierdził, że TVP publikując swój kłamliwy przekaz, pobiła „rekord bezczelności”.

Co konkretnie tak oburzyło Korwina-Mikkego? Transmitująca piątkowe głosowanie w Sejmie TVP Info postanowiła wykorzystać okazję, by uderzyć w opozycję. W związku z tym na pasku pojawił się napis: „PiS blokuje wzrost cen prądu spowodowany decyzjami rządów PO-PSL”.

Do tej właśnie narracji TVP Info odniósł się w mediach społecznościowych Janusz Korwin-Mikke.

„TVP wzniosła się na szczyt. Tego rekordu bezczelności nikt chyba nie pobije – przynajmniej w tym roku… P. Jerzy Urban, uważany za PRL za »polskiego Goebbelsa«, to był jednak, w porównaniu z tymi ludźmi, wzór uczciwości i rzetelności” – napisał lider partii Wolność na Twitterze.

Polityk do swojego komentarza dołączył zdjęcie paska z TVP Info. Janusz Korwin-Mikke nie jest odosobniony w swojej krytycznej opinii. Przekaz prorządowej telewizji spotkał się z ogromną dezaprobatą nie tylko polityków opozycji, ale także wielu dziennikarzy czy zwykłych internautów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę