Pentagon ma przygotować plan uderzenia zbrojnego na Iran. Tak zlecił Biały Dom. Działania te mają mieć charakter rutynowy. Amerykańskie media jednak podają, że raportowi towarzyszy ogromna nerwowość urzędników.

– Zdumiewające było to, jak arogancko podchodzono do uderzenia na Iran. To zdecydowanie zszokowało ludzi – powiedział anonimowy rozmówca „The Wall Street Journal”.

Czy plany zostaną wprowadzone? Jeden z dzienników amerykańskich podaje, że część urzędników i wojskowych chce zbrojnego rozwiązania sytuacji z Iranem. Nerwowo na linii Teheran-Waszyngton zaczęło się robić po tym, kiedy w październiku w pobliżu amerykańskich placówek dyplomatycznych w Iraku wybuchły dwa irańskie pociski.

Mike Pompeo – sekretarz stanu – nie skomentował w żaden sposób tej sprawy ani doniesień. Trudna sytuacja występuje także pomiędzy Polską a Iranem. Irańskie władze przekazały naszemu dyplomacie oficjalny protest przeciwko międzynarodowej konferencji na temat Bliskiego Wschodu, którą na luty zaplanowano w Warszawie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę