USA będzie uderzać na Iran!

Pentagon ma przygotować plan uderzenia zbrojnego na Iran. Tak zlecił Biały Dom. Działania te mają mieć charakter rutynowy. Amerykańskie media jednak podają, że raportowi towarzyszy ogromna nerwowość urzędników.

   

– Zdumiewające było to, jak arogancko podchodzono do uderzenia na Iran. To zdecydowanie zszokowało ludzi – powiedział anonimowy rozmówca „The Wall Street Journal”.

Czy plany zostaną wprowadzone? Jeden z dzienników amerykańskich podaje, że część urzędników i wojskowych chce zbrojnego rozwiązania sytuacji z Iranem. Nerwowo na linii Teheran-Waszyngton zaczęło się robić po tym, kiedy w październiku w pobliżu amerykańskich placówek dyplomatycznych w Iraku wybuchły dwa irańskie pociski.

   

Mike Pompeo – sekretarz stanu – nie skomentował w żaden sposób tej sprawy ani doniesień. Trudna sytuacja występuje także pomiędzy Polską a Iranem. Irańskie władze przekazały naszemu dyplomacie oficjalny protest przeciwko międzynarodowej konferencji na temat Bliskiego Wschodu, którą na luty zaplanowano w Warszawie.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News