Niedzielna strzelanina w kościele baptystycznym w Sutherland Springs w Teksasie zakończyła się tragicznie dla wielu wiernych zgromadzonych w świątyni. Wydarzenie to uznano za najbardziej krwawą strzelaninę w kościele w nowoczesnej historii USA.

W niedzielne przedpołudnie uzbrojony napastnik wszedł do kościoła baptystów  i zaczął strzelać do wiernych. Pierwsze strzały oddał jeszcze na ulicy. Według wstępnych danych posługiwał się karabinem AR-15.

Z ostatnich doniesień wynika, że w wyniku ataku 26 osób zmarło, a 20 jest rannych. 23 osoby zmarły w kościele, 2 na zewnątrz, jedna osoba ciężko ranna zmarła po przewiezieniu do szpitala. Ofiary napastnika są w wieku od 5 do 27 lat.

Zabójca to biały mężczyzna, zidentyfikowany jako 26-letni Devin Patrick Kelley. Mieszkańcy usiłowali zatrzymać go i obezwładnić podczas próby ucieczki. Ten jednak zbiegł z miejsca zbrodni, po czym został znaleziony martwy w swoim samochodzie. Nie ustalono jeszcze czy zmarł postrzelony przez jednego z mieszkańców czy też popełnił samobójstwo.

https://www.facebook.com/KSAT12/videos/10156807431203858/


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę