REKLAMA

REKLAMA

W mieście San Antonio w Teksasie znaleziono osiem ciał i 28 osób rannych, które znajdowały się w naczepie zaparkowanego obok supermarketu tira.

Szef miejscowej policji William McManus powiedział:
– 20 osób odniosło poważne obrażenia. Wszyscy ranni zostali odwiezieni do szpitala.

REKLAMA

Agencja Assciated Press wydała informację, że jedna z zatrudnionych osób w hipermarkecie zdała relację, iż w niedzielę w godzinach porannych ktoś wyszedł ze stojącego pojazdu z naczepą, a następnie poprosił o wodę. Pracownik hipermarketu natychmiast przyniósł wodę nieznanej osobie oraz zdecydował się powiadomić policję o całej sytuacji.

– Przybyliśmy na miejsce i odkryliśmy, że w środku jest osiem martwych osób – dodał McManus podczas konferencji prasowej.

REKLAMA

Policja oznajmiła, że sprawdziła wszystkie nagrania monitoringu. Wyraźnie widać inne samochody, które podjeżdżały obok ciężarówki oraz zabierają ludzi ukrytych w środku naczepy tira. AFP podaje, iż nie wiadomo ile dokładnie było osób w środku, zanim przyjechały odpowiednie służby. Wiadomo natomiast, że w grupie ukrywających się ludzi znajdowały się także dzieci. Kierowca tira został aresztowany. O całym zajściu poinformowano służby imigracyjne.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA