Ryszard Petru nie jest już szefem Nowoczesnej, nie jest też liderem opozycji, za to niezmiennie przoduje w popełnianiu gaf przed kamerami! Zawsze na czasie, tym razem więc gafa w gorącym temacie aborcji.

Na korytarzu sejmowym zaczepiony przez dziennikarzy (chociaż kto kogo zaczepił, pewności nie ma) wypowiedział się na temat wczorajszego głosowania parlamentarzystów w sprawie projektu liberalizującego prawo aborcyjne „Ratujmy kobiety”.

Petru, obrońca legalnej aborcji, dostępnej także dla młodych dziewczyn będących w niechcianej ciąży, próbował przekonać, jak istotna to sprawa, podając przykład: – Wyobraźmy sobie młodą dziewczynę, która zachodzi w ciążę, z domu jest wyrzucana i co? No, i ona tę aborcję usunie w ten czy inny sposób, tylko w podziemiu aborcyjnym.

Miało być rzeczowo, miało być poważnie, miało być refleksyjnie. Wyszło jak zawsze – zabawnie.

https://twitter.com/LukaszBrzezicki/status/951447069436338176?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwpolityce.pl%2Fpolityka%2F376040-wyzyny-intelektu-ryszarda-petru-mloda-dziewczyna-zachodzi-w-ciaze-i-co-ona-te-aborcje-i-tak-usunie-wideo


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!