Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dzisiaj rano ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alertem objęte są województwa: śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie i lubelskie. Mogą tam wystąpić intensywne burze z gradem.

Jak informuje redakcja TOK FM, na podstawie komunikatu IMGW prognozuje się dzisiaj wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm. Lokalnie opady mogą mieć wynosić nawet do 40 mm. Spodziewane są także porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie mogą wystąpić również opady gradu. Burz można spodziewać się również w województwie kujawsko-pomorskim. Tutaj porywy wiatru mogą osiągać 60 km/h.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Że można spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. W związku z tym, do tego typu komunikatów należy podchodzić rozsądnie i być ostrożnym! Mieszkańcy tych rejonów powinni śledzić komunikaty o pogodzie IMGW.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę