Już dziś czekają nas kolejne burze, deszcz, a nawet gradobicie. Groźne wyładowania atmosferyczne mają nastąpić w niemal całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia.

Co więcej, na wschodzie kraju mogą pojawić się nawet trąby powietrzne. Dzisiejszy dzień przyniesie zachmurzenia w całym kraju, burze na wschodzie, opady deszczu w województwach: lubuskim, śląskim, dolnośląskim. IMGW wydało alerty drugiego stopnia przed burzami z gradem dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, wschodnich powiatów woj. zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, a także zachodnich powiatów woj. lubelskiego i mazowieckiego

Alerty pierwszego stopnia wydano dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, zachodnich powiatów woj. wielkopolskiego, wschodnich powiatów woj. lubuskiego oraz powiatów leżących w centrum woj. mazowieckiego oraz wschodnich woj. lubelskiego. Porywy wiatru mogą tu sięgać nawet 90 km/h. Na wschodzie możliwe jest wystąpienie trąb powietrznych z porywami do 120 km/h.

Sobota nie przyniesie poprawy – również możemy spodziewać się dużych opadów i burz. W niedzielę, choć będzie więcej słońca, także może zagrzmieć – szczególnie na południu i wschodzie kraju.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę