IMGW ostrzega – dzisiaj można spodziewać się silnego deszczu z burzami. Ostrzeżenie dotyczy północnych i zachodnich województw. Ostrzeżenia obowiązują cały poniedziałek.

Stany wód mogą gwałtownie wzrosnąć w województwach dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, opolskim i śląskim. Dotyczy to szczególnie małych cieków górskich i podgórskich, gdzie lokalnie w przypadkach bardzo intensywnych opadów niewykluczone są krótkotrwałe przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla woj. dolnośląskiego i alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu w woj. wielkopolskim i kujawsko-pomorskim, a także w części województw: lubuskiego i opolskiego.

Jak informuje redakcja niezależnej, województwie wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, wschodnich powiatach woj. lubuskiego i zachodnich woj. opolskiego synoptycy prognozują wysokość opadów od 20 mm do 30 mm, a lokalnie do 50 mm.

Silny deszcz z burzami prognozowany jest w województwie dolnośląskim. Opady mogą osiągnąć wysokość od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Wiatr będzie wiał w porywach do 65 km/h.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!