„Uwolnić media, uwolnić sądy. Konstytucja!”. Roger Waters na koncercie w Gdańsku zaatakował PiS i Jarosława Kaczyńskiego!

Roger Waters, legendarny wokalista i gitarzysta Pink Floyd, na niedzielnym koncercie w Gdańsku odniósł się do obecnej sytuacji w Polsce. Podczas występu na olbrzymim telebimie wielokrotnie wyświetlane były napisy popierające działalność opozycji i wzywające Polaków do walki o demokrację. „Uwolnić media, uwolnić sądy. Konstytucja! Konstytucja! Konstytucja!” mogli przeczytać licznie zgromadzeni fani Rogera Watersa.

Słynny gitarzysta nie oszczędził również lidera partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego, którego uznał za neofaszystę. Nazwisko prezesa PiS pojawiło się na telebimie obok nazwisk takich polityków jak Donald Trump, Viktor Orban, Marine Le Pen, Sebastian Kurz, Nigel Farage i Władimir Putin.

Czytaj także:  Dr Grzesiowski krytykował rząd za sposób walki z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia wyrzuciło go z pracy

Na koncercie Rogera Watersa, zorganizowanego w ramach z trasy „Us + Them”, fani wysłuchali najważniejszych utworów wybranych z dorobku wybitnego muzyka. Nie zabrakło także hitów z najlepszych płyt Pink Floyd, w tym „Wish You Were Here”, „The Wall”, „Animals”, „Dark Side of The Moon”, oraz kompozycji z nowego albumu Watersa „Is This the Life We Really Want?”.