Wczoraj policjanci wspólnie z antyterrorystami dokonali dużej akcji zatrzymania grupy ponad 20 osób, której członkowie byli uzbrojeni po zęby. Funkcjonariusze znaleźli przy nich między innymi wyrzutnie gazu łzawiącego i maczety.

Krakowska policja w specjalnym oświadczeniu poinformowała o zatrzymaniu 26 mężczyzn należących do dwóch grup przestępczych, którzy planowali zainicjować krwawą bitwę. Jak wynika z nieoficjalnych doniesień, powodem planowanej ustawki miało być ustalenie, która z nich była odpowiedzialna za strefę wpływów z nielegalnego handlu takimi artykułami, jak papierosy czy alkohol.

Z doniesień medialnych wynika, że w okolicy krakowskiego centrum handlowego M1 mieli zmierzyć się ze sobą Rosjanie, głównie narodowości czeczeńskiej z krakowskimi pseudokibicami. Po kilku godzinach okazało się, że wśród zatrzymanych znalazło się dwóch Polaków oraz dwóch Czeczenów posiadających polskie obywatelstwo. Najmłodszy z ujętych przestępców ma 19 lat. Dodatkowo policjanci schwycili obywatela Armenii, który miał uczestniczyć z pseudokibicami Cracovii Kraków.

Krakowska policja zarekwirowała mnóstwo niebezpiecznych narzędzi, które grupa planowała użyć w bitwie. Wśród nich znalazły się maczety, siekiery, kije bejsbolowe, wyrzutnie gazu łzawiącego, broń palna i sporo amunicji. Co więcej, grupa była w posiadaniu sporej ilości narkotyków, wskutek czego podjęto decyzję o przeszukaniu ich mieszkań.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, usiłowania pobicia, nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Biorąca udział w sprawie prokuratura zawnioskowała o tymczasowy areszt dla wszystkich członków grupy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę