Okap
fot. pxhere.com

Kuchenny okap brudzi się w mgnieniu oka. Kiedy dużo smażymy to tłuszcz sukcesywnie osadza się na kratce okapu, co po pewnym czasie wygląda bardzo nieestetycznie. Jak sobie z tym poradzić? 

Użyj tego do czyszczenia okapu

Oczywiście w sklepie z powodzeniem możemy kupić wiele różnorodnych produktów, które mogą pomóc nam skutecznie wyczyścić okap. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na fakt, że w sprzątaniu kuchni warto opierać się na ekologicznych środkach, które nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia. Z tego też powodu, do czyszczenia okapu z powodzeniem możemy wykorzystać sodę oczyszczoną, która skutecznie pomoże nam usunąć wszystkie zabrudzenia.

Szybko i skutecznie

Czyszczenie okapu zaczynamy od zdjęcia kratki. Następnie do dużego garnka nalewamy wodę i gotujemy ją do wrzenia. Teraz garnek zdejmujemy z ognia, a do wody dodajemy pół szklanki sody oczyszczonej. W tak przygotowanym roztworze moczymy kratkę od okapu przez kilka minut. Po wyjęciu kratki, pozostałe zabrudzenia doczyszczamy przy użyciu szczoteczki do mycia zębów z twardym włosiem. Na koniec kratkę opłukujemy pod bieżącą wodą i wycieramy do sucha.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę