Pralka
fot. pixabay.com

Filtr to jedna z najważniejszych części w naszej pralce. Jego zadaniem jest skuteczne oczyszczenie wody z różnorodnych brudów. Jeśli nie będziemy o niego odpowiednio dbać i szybko dojdzie do zatkania filtra, to radykalnie skróci to życie naszej pralki.

Czyszczenie filtra jest niezwykle ważne

Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym w szybki i łatwy sposób możemy wyczyścić filtr w naszej pralce. Wystarczy, aby wyjąć filtr z urządzenia (pamiętajmy o podłożeniu ręcznika, aby woda nie zalała nam łazienki), a następnie zadbać o jego odświeżenie.

Szybki i prosty sposób

Do wyczyszczenia filtra przyda się nam jeden produkt, który na pewno znajdziemy w naszej kuchni. Do miski nalewamy ciepłą wodę i wsypujemy tam dwie łyżki kwasku cytrynowego. Następnie w roztworze zanurzamy filtr i zostawiamy tak na około 15 minut. Po tym czasie filtr dokładnie szorujemy, np. przy użyciu szczoteczki do zębów.

Kiedy już starannie wymyjemy wszystkie zabrudzenia, filtr płuczemy pod bieżącą wodą i dokładnie osuszamy. Teraz możemy umieścić filtr ponownie w naszej pralce. Czysty zapewni nam, że woda będzie dobrze oczyszczona, a samo urządzenie posłuży nam przez długie lata.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę