Paliwo po 10 złotych? Obajtek stwierdził, że ceny utrzymają się w listopadzie
fot. Szczecinianka00 | CC BY-SA 4.0

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w rozmowie z PAP przyznał, że powrót VAT-u na paliwo nie powinien mieć większego wpływu na kieszenie Polaków. Wyjaśnił również, dlaczego kierowcy nie odczują podwyżek cen.

Obajtek zapewnił, że wyższe ceny paliwa nie przełożą się na stan finansowy Polaków. – Powrót VAT-u na paliwa od 1 stycznia 2023 r., w aktualnej sytuacji, nie powinien mieć istotnego wpływu na ceny paliw na stacjach koncernu oraz na kieszenie Polaków – powiedział.

Prezes PKN Orlen zapewnił, że będą podejmowane działania w celu obniżenia cen. – Zrobimy wszystko, żeby ceny paliw kształtowały się na podobnym do obecnego i stabilnym poziomie. Pragnę też wszystkich uspokoić, że paliwa w Polsce nie zabraknie i nie ma potrzeby, aby kupować paliwa na zapas – dodał.

W dalszej części wypowiedzi Obajtek wyjaśnił, że Orlen zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji kierowców. – Ważnym elementem uodparniającym Orlen na wahania otoczenia jest zróżnicowanie obszarów działalności poprzez budowę silnej multienergetycznej firmy – przyznał.

Następnie Obajtek powiedział, że połączony koncern jest „bardziej odporny na wahania koniunktury w poszczególnych segmentach swojej działalności”. Dodał, że efekty są widoczne w obszarach zakupu ropy i gazu, logistyki i optymalizacji kosztów produkcji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę