Dziś w Strasburgu w Parlamencie Europejskim miała miejsce debata dotycząca wyników szczytu unijnego, który miał miejsce w minionym tygodniu w Brukseli. Podczas tego spotkania bardzo ostro i krytycznie Donalda Tuska i przywódców UE ocenił Guy Verhofstadt – lider liberałów. Zarzucał on Tuskowi brak rozwiązań dotyczących migracji, Brexitu i reformie unii walutowej oraz gospodarczej.

– Po co zwoływano szczyt, skoro niczego nie postanowiono. (…) Jestem bardzo rozczarowany – podkreślał Guy Verhofstadt. Jego zdaniem za brak jakichkolwiek postępów w wielu sprawach odpowiedzialny jest głównie Tusk i przywódcy krajów Unii.

– Postawa pana kolegów w Radzie (Europejskiej) to lekceważenie obowiązków. Jak lunatycy maszerujemy prosto w kierunku nowej katastrofy finansowej. Wszyscy doskonale widzą, że taka katastrofa rysuje się na horyzoncie. Mam zatem jedno jedyne pytanie, panie Tusk, drogi Donaldzie. Nie jest ono skierowane bezpośrednio do ciebie, ale jesteś za to odpowiedzialny. Czy to jest dobra metoda? – zwracał się do Tuska lider podczas swojego wystąpienia.

Podczas spotkania większa część parlamentarzystów zgodziła się, a także krytykowała brak jakichkolwiek rozwiązań i niechęć państwa do rozwiązania problemu migracji.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!