REKLAMA

REKLAMA

Na kościelnych ogrodzeniach w całym kraju wywieszono dziecięce buciki. Jest to polska odsłona zapoczątkowanej w Irlandii akcji „Baby Shoes Remember”, która ma upamiętnić ofiary księży pedofilów.

Przepasane czarnymi tasiemkami buty pojawiły się w niedzielę na płotach kościołów między innymi w Lublinie, Grodzisku Mazowieckim, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Szczecinie i Koszalinie. Akcja „Baby Shoes Remember” ma przypominać o losie szczególnie tych osób, które zostały skrzywdzone przez duchownych, a nigdy nie doczekały się sprawiedliwości. Organizatorom chodzi również o zwrócenie uwagi Polaków na los ofiar księży pedofilów.

REKLAMA

Pomysłodawca idei „Baby Shoes Remember” wielokrotnie apelował, aby ludzie nie zdejmowali samodzielnie dziecięcych butów z ogrodzeń kościołów. Chodzi o to, by robili to księża i w ten symboliczny sposób stawali z problemem twarzą w twarz.

– Zdejmujący mają się poczuć osamotnieni. Mottem akcji jest: „Kiedy ci, którzy domagają się sprawiedliwości, łączą się, to ci, którzy chcą zaprzeczać, stają się wyizolowaną mniejszością” – wyjaśniła Nina Sankari, jedna z organizatorek akcji „Baby Shoes Remember”.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA