Kredyt gotówkowy

Trzeba przyznać, że pandemia koronawirusa całkowicie odmieniła rynek finansowy. Szczególnie przekonali się o tym Ci, którzy nie otrzymali kredytu hipotecznego. Ich wnioski rozpatrzono negatywnie, ponieważ banki na pewien okres czasu zaostrzyły warunki udzielania kredytu gotówkowego lub byli zatrudnieni na umowę zlecenie. Niestety również klienci firm pozabankowych nie mogą poprzeglądać już ofert dotyczących darmowych pożyczek. Ale na szczęście jest jeden plus całej tej sytuacji – w internecie możesz dużo łatwiej otrzymać kredyt gotówkowy!

Obecnie większość spraw można załatwić w internecie, nawet zakupy, które dostarczane są pod nasze drzwi. Pojawia się więc pytanie – dlaczego dopiero pandemia COVID-19 dała do zrozumienia bankom, że warto wprowadzić na rynek coś nowego, aby klienci mogli zawnioskować o kredyt gotówkowy za pomocą internetu?

Jednak patrząc na to z innej strony, ciężko się też temu dziwić, bo to oni udzielają nam pożyczki. Pragną do maksimum ograniczyć ryzyko nieodpowiednich klientów. Kiedy dochodzi do spotkania w banku łatwiej jest wtedy potwierdzić tożsamość danej osoby. Okazuje się jednak, że w internecie również jest to możliwe. Coraz więcej banków decyduje się odejść od konieczności podpisywania umowy osobiście w oddziale.

Dlatego jedynym plusem tej sytuacji jest przyspieszenie procesów internetowych w bankach. Oznacza to, że dużo szybciej i łatwiej możesz zawnioskować o otrzymanie kredytu.

⇒ ZOBACZ NAJLEPSZE OFERTY KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH ⇐

Kredyt gotówkowy w czasach pandemii

Rok 2020 był bardzo ciężkim czasem zarówno dla banków i dla klientów. Okazuje się, że wielu Polaków zrezygnowało z wysłania wniosku o kredyt gotówkowy. A wszystko to nie tylko przez niestabilną sytuację na rynku gospodarczym, ale też strach przed destabilizacją swojego zatrudnienia.

Z danych BIK wnioskuje się, że instytucje bankowe udzieliły o 30% mniej pożyczek gotówkowych w całym 2020 r.

Jeśli chodzi o kredyty hipoteczne, to w ciągu 2020 roku sytuacja prezentowała się znacznie lepiej. W ich przypadku spadki nie są tak duże. Jednak trzeba przyznać, że banki same w jakimś stopniu zahamowały pożyczki kredytowe – na przykład przez zbyt rygorystyczne wymagania, które miały dotyczyć m. in. wkładu własnego czy też analizy zatrudnienia w przypadku gotówek.

⇒ TUTAJ SPRAWDZISZ RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH ⇐

Chyba każdy wie, że koronawirus nie zniknie w jeden dzień, a nawet kilka miesięcy, raczej pozostanie z nami na zawsze. Jesteśmy zmuszeni nauczyć się żyć w innej, nowej rzeczywistości. Nie możemy rezygnować z planów i marzeń przez pandemię, nawet jeśli naszym celem jest kredyt gotówkowy.

Czy wciąż można liczyć na tanie pożyczki gotówkowe?

Pamiętaj, że banki wciąż udzielają pożyczek, a w dodatku robią to na najbardziej korzystnych warunkach ze względu na obniżenie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Można stwierdzić, że wnioskowanie o kredyt gotówkowy w obecnych czasach opłaca się. Ale istnieje jeden „haczyk”. A mianowicie, chodzi tutaj o straty, które wiążą się z niższymi odsetkami od kredytów – banki mogą je wyrównywać zwiększając prowizję.

Według obserwacji rynkowych pandemia koronawirusa nie ma nic wspólnego z tym, że kredyty są aktualnie o wiele tańsze czy droższe. Oferty nadal są dostępne i aktualne, pozostały bez zmian, dlatego wcale nie musisz rezygnować z pożyczki.

Szukasz najtańszej oferty kredytu gotówkowego?

W takich sytuacjach najlepiej sprawdzi się ranking pożyczek – jest on bardzo pomocny w poszukiwaniu odpowiedniej oferty i znacznie oszczędza nasz czas.

⇒ TUTAJ SPRAWDZISZ RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH ⇐

Jak wziąć kredyt online?

Wystarczy, że wybierzesz pożądaną kwotę, a także okres spłaty, wtedy wszystkie oferty kredytów automatycznie pojawią się w kolejności od najtańszych do najdroższych. To całkowicie darmowa i przydatna funkcja, nie zajmuje dużo czasu. Dzięki temu szybko dowiesz się, do którego banku zwrócić się z zapytaniem o kredyt.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę