W galerii handlowej taśma ruchomych schodów ucięła 2-latce palce! Przechodnie i ochroniarz nie pomogli!

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 20:30, gdy matka z dziećmi w gdańskiej galerii handlowej „Centrum Kowale” zjeżdżali schodami ruchomymi. Dziewczynce wypadła wtedy bułka. Chciała ją podnieść i włożyła palce pomiędzy podłogę a ruchomą taśmę.

Portal gazeta.pl opisując zdarzenie przytacza rozmowę z jednym ze świadków.

– Zobaczyłem, że ok. 2-letniej dziewczynce, tuż przed zakończeniem ruchomej taśmy z ręki wypadła bułka. Dziecko schyliło się, aby ją podnieść, a chwilę później usłyszałem przeraźliwy krzyk i zobaczyłem pełno krwi. Matka chwyciła dziecko i odciągnęła je od taśmy, a ja nacisnąłem przycisk bezpieczeństwa, który zatrzymał mechanizm – mówi pan Mariusz.

Dodał też, że był bardzo zdenerwowany tymi dramatycznymi okolicznościami. Działać należało błyskawicznie, więc poprosił w najbliższym sklepie o apteczkę, ale powiedziano mu żeby poszedł do apteki.

Przechodnie również jak się okazuje wcale nie byli skorzy do pomocy. Matka dziecka była bliska omdlenia, ale nikt z osób przechodzących obok nie kwapił się, aby pomóc. Poza tym Pan Mariusz poprosił ochroniarza o wyciągnięcie z maszyny obciętych palców. Usłyszał wówczas, że z uwagi na weekend „schodziarze mają wolne”. 2-latkę w końcu przewieziono do szpitala.

„Centrum Kowale” poprzez swoje biuro prasowe przygotowało stosowne oświadczenie dotyczące wypadku.

„Kobieta, która przebywała z 3 dzieci na terenie galerii przemieszczała się trawelatorem z poziomu 1 na poziom 0. Z zapisu z monitoringu oraz z poczynionych ustaleń możemy potwierdzić, że miało miejsce zdarzenie, w wyniku którego najmłodsze z dzieci przebywające pod opieką kobiety przewróciło się i uległo wypadkowi” – czytamy.

Jak zaznaczają przedstawiciele centrum handlowego, „natychmiast został zatrzymany trawelator oraz wezwane karetka pogotowia i serwis techniczny”.

W oświadczeniu czytamy również: „Oświadczamy, że trawelator na terenie galerii handlowej w Centrum Kowale jest oznakowany zgodnie z przepisami. Dzieci do 10 lat powinny znajdować się na terenie trawelatora pod opieką osób dorosłych, oznakowanie wprost wskazuje, że dzieci powinny być trzymane za rękę”.


Masz ciekawą informację, zdjęcie bądź filmik? Wyślij nam poprzez KONTAKT!

Wiadomości dla Ciebie:

  • 12
  •  
  •  
  •  

Komentarze