W Gdańsku aż 3,5 tys. uczniów może nie przystąpić do matury! Dramatyczny apel prezydent Aleksandry Dulkiewicz do premiera!

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zaapelowała do premiera Mateusza Morawieckiego o „natychmiastowe rozwiązanie największego we współczesnej historii Polski chaosu w polskiej oświacie”. Wskazała przy tym, że „zapowiedź dalszych negocjacji z nauczycielami 2 dni po terminie klasyfikacji uczniów klas maturalnych jest dla nich wyrokiem”.

„Spośród 33 szkół, w których maturzyści czekają na klasyfikację, strajk kontynuuje 27 placówek. Oznacza to, że do matury może nie przystąpić 3,5 tysiąca uczniów”, napisała prezydent Gdańska. „Dlatego należy działać szybko”, podkreśliła.

Czytaj także:  PiS traci poparcie

Aleksandra Dulkiewicz poprosiła również premiera, aby kompletując skład uczestników negocjacji z nauczycielami, nie pomijał samorządów, czyli „realnych płatników reform i deform, nie tylko edukacji”. Jak wyjaśniła, to prezydenci, burmistrzowie i wójtowie odpowiadają za prowadzenie szkół.

„Wiem, że pan i pański rząd jesteście gotowi do szybkich rozwiązań w imię celów strategicznych. Skorzystajcie proszę z tego rozwiązania w tej ważnej dla wszystkich sprawie”, zaapelowała prezydent.

Czytaj także:  Wiceminister zdrowia: Protesty mogą być bombą biologiczną

Panie Premierze, zapowiedź dalszych negocjacji z nauczycielami 2 dni po terminie klasyfikacji uczniów klas maturalnych…

Opublikowany przez Aleksandrę Dulkiewicz Piątek, 19 kwietnia 2019