W Gdańsku aż 3,5 tys. uczniów może nie przystąpić do matury! Dramatyczny apel prezydent Aleksandry Dulkiewicz do premiera!

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zaapelowała do premiera Mateusza Morawieckiego o „natychmiastowe rozwiązanie największego we współczesnej historii Polski chaosu w polskiej oświacie”. Wskazała przy tym, że „zapowiedź dalszych negocjacji z nauczycielami 2 dni po terminie klasyfikacji uczniów klas maturalnych jest dla nich wyrokiem”.

   

„Spośród 33 szkół, w których maturzyści czekają na klasyfikację, strajk kontynuuje 27 placówek. Oznacza to, że do matury może nie przystąpić 3,5 tysiąca uczniów”, napisała prezydent Gdańska. „Dlatego należy działać szybko”, podkreśliła.

Aleksandra Dulkiewicz poprosiła również premiera, aby kompletując skład uczestników negocjacji z nauczycielami, nie pomijał samorządów, czyli „realnych płatników reform i deform, nie tylko edukacji”. Jak wyjaśniła, to prezydenci, burmistrzowie i wójtowie odpowiadają za prowadzenie szkół.

   

„Wiem, że pan i pański rząd jesteście gotowi do szybkich rozwiązań w imię celów strategicznych. Skorzystajcie proszę z tego rozwiązania w tej ważnej dla wszystkich sprawie”, zaapelowała prezydent.

https://www.facebook.com/A.Dulkiewicz/posts/1228361893999847

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News