Odnaleziono ciało zaginionej w Berlinie 24-letniej studentki z Meksyku
Maria Fernanda Sanchez Castañeda | fot. Twitter / X

Znaleziono zwłoki 24-letniej studentki z Meksyku, która zaginęła dwa tygodnie temu. Od kilkunastu dni niemiecka policja, Interpol oraz setki wolontariuszy poszukiwało zaginionej w Berlinie Marii Fernandy Sanchez, która do Europy przyjechała na studia. Zaginięcie poruszyło ojczyzną młodej dziewczyny. O postępach śledztwa wypowiadał się nawet prezydent Meksyku – Andres Manuel Lopez Obrador. Niestety, z Niemiec dotarły bardzo smutne wieści…

Władze stolicy Niemiec poinformowały, że Maria Fernanda Sanchez została odnaleziona martwa w kanale na terenie berlińskiej dzielnicy Adlershof. Ciało 24-letniej studentki zauważył w sobotę przypadkowy przechodzień, który dostrzegł zwłoki przechodząc przez most. Tego samego dnia – późnym wieczorem – berlińska policja potwierdziła, że ciało należy do zaginionej dwa tygodnie temu Sanchez.

W Berlinie odnaleziono zwłoki 24-letniej Marii z Meksyku. Kobieta przyjechała do Niemiec na studia

„Według aktualnej wiedzy nic nie wskazuje na udział osób trzecich. Śledztwo trwa” – dodaje w komunikacie prasowym policja z Berlina. Według śledczych 24-latka miała znajdować się w „wyjątkowej sytuacji psychicznej”.

Do zaginięcia 24-letniej Marii Fernandy Sanchez doszło 22 lipca 2023 roku. Tego dnia dziewczyna była widziana po raz ostatni. Sanchez przyjechała do Berlina, aby podjąć naukę na jednej z tamtejszych uczelni wyższych. Meksykanka studiowała w Niemczech od 5 miesięcy. Feralnego dnia dziewczyna umówiła się na spotkanie z przyjaciółmi, ale nagle je odwołała. Od tamtej pory Maria nie dawała znaku życia – podaje „Wirtualna Polska”.

„Dziękujemy za wsparcie i solidarność. Prosimy o uszanowanie pamięci naszej córki, naszego żalu i naszej prywatności” – przekazali w oświadczeniu rodzice młodej Meksykanki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę