Adam Niedzielski
Fot. Facebook.com/MZGOVPL

Praktycznie z tygodnia na tydzień obowiązuje coraz mniejsza ilość obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W wielu miejscach w dalszym ciągu jednak trzeba nosić maseczki. Sporo wskazuje na to, że niebawem przepis ten przestanie obowiązywać.

Minister zdrowia Adam Niedzielski udzielił wywiadu na antenie Radia Plus w programie „Sedno sprawy”. Szef resortu mówił, że brak wzrostu obciążenia szpitalnego „otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego”.

Jednocześnie Adam Niedzielski przekazał, że zwrócił się do premiera z konkretną propozycją. Dotyczy ona wejścia w życie przepisu, zgodnie z którym od początku kwietnia zniesione zostałyby przepisy związane z noszeniem maseczek, kwarantanną i izolacją.

– Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą – zaznaczał Niedzielski.

– Rzeczywiście w ostatnim czasie te spadki zdecydowanie zredukowały tę skalę, bo jeszcze tydzień, dwa tygodnie temu, mieliśmy spadki rzędu 30 procent, a one teraz są jednocyfrowe – podsumował.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę