Zlokalizowana w Świebodzinie ogromna figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to miejsce kultu, ale nie tylko. W koronie pomnika zamontowano wiele anten. Na sygnale internetowym zarabia podobno probostwo.

To jeden z najbardziej znanych pomników w Polsce. Jest też bardzo wysoki – ma 36 metrów ( 33 metry mierzy sam Chrystus, a korona to dodatkowe 3 metry). Kolos musi jednak na siebie zarabiać, więc zainstalowano anteny.

Fakt ustalił, że to anteny internetowe i jak się okazuje, zdaniem ekspertów, jest to idealne miejsce na nadawanie sygnału – istotna jest wysokość. Dzięki temu mieszkańcy i liczne okoliczne firmy mają szybką sieć.

Idea, według pracownika z lokalnej firmy udostępniającej Internet, miała się podobno zrodzić w głowie proboszcza. – Chciał mieć internet do zabezpieczenia monitoringu na terenie parafii.

W efekcie jednak sygnał trafia do wielu klientów. Firma wyjaśnia, że wszystko jest legalne, ale szczegółów umowy jednak nikt nie zna.

Pomnik jest pod opieką parafii, jaka nie zabiera jednak głosu w tej sprawie. Dziennikarzowi proboszcz powiedział, że żaden dodatkowy wynajem nie wchodzi w grę. Natomiast przedstawicielom parafii informacje o antenach nic nie mówią. Dron jednak potwierdza poprzez zdjęcia fakt zamontowania anten.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę