Groźne zdarzenie z udziałem Polaków miało miejsce we wschodnim Londynie. W Stratford ciemnoskóry mężczyzna, imigrant z Azji, chciał zaatakować naszych rodaków. Brytyjski portal Metro informuje, że mężczyźni powstrzymali go i obezwładnili.

Atak został przypuszczony w pobliżu stacji kolejowej Maryland z wtorku na środę o 1:30. Naoczny świadek cytowany przez portal Metro powiedział, że imigrant zbliżył się rowerem do wychodzących ze sklepu Polaków.

Okazuje się, że chciał od nich dostać pieniądze. Odmówili, więc zaczął być agresywny. Wyjął z kieszeni butelkę z kwasem. Starał się oblać żrącym płynem mężczyzn, ale w porę zorientowali się w sytuacji i zareagowali natychmiastowo – udało im się wyrwać butelkę z niebezpieczną substancją.

Potem jednak sami chcieli napastnikowi wymierzyć karę – dotkliwie go pobili. Przechodnie starali się uspokoić obydwie strony i wówczas imigrant się oddalił.

„Podniósł się i wyciągnął nóż z kieszeni. Później wskoczył na rower i uciekł” – powiedział świadek portalowi metro.co.uk. Policja została poproszona o komentarz, ale odpowiedzi do tej chwili nie uzyskano.

https://twitter.com/twitter/statuses/1029716578592587776


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę