REKLAMA

Zderzenie dwóch pociągów metra w Pekinie. Rannych zostało 515 osób
fot. XiaYZ2023
Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

W metrze doszło do przerażającego wypadku,  w wyniku którego setki osób zostały ranne! Dwa pociągi pełne pasażerów zderzyły się w godzinach szczytu na jednej z linii metra w Pekinie – stolicy Chin. Według doniesień medialnych nawet 515 osób musiało zostać przebadanych po incydencie. Ponad stu poszkodowanych doznało złamań kończyn. To istny cud, że w zdarzeniu nikt nie zginął.

REKLAMA

Jak przekazały władze systemu miejskiej transportu w stolicy Chin – ok. godz. 19:00 czasu lokalnego w czwartek w naziemnej części pekińskiej linii metra Changping (pociągi poruszają się na pewnych odcinkach na powierzchni) doszło do groźnego wypadku.  Incydent wydarzył się w potencjalnie bardzo groźnych warunkach. Pogoda była fatalna, a do tego trwały godziny szczytu – wielu ludzi wracało wówczas z pracy.

Groźny wypadek w chińskim metrze. Rannych zostało 515 osób, ponad sto ma złamane kończyny!

Jak podaje CNN – w wyniku oblodzenia na torach jeden pociągów linii Changping został zatrzymany awaryjnie. Maszynista jadącego tuż za nim składu nie zdołał wyhamować pociągu na śliskich torach, wskutek czego doszło do zderzenia. Drugi pociąg wjechał w ostatni wagon pierwszego.

REKLAMA

„Ten ostatni pociąg jechał w dół, a śnieżna pogoda spowodowała, że wpadł w poślizg i nie wyhamował skutecznie, powodując uderzenie od tyłu w pociąg jadący z przodu” – podała w piątkowym oświadczeniu Miejska Komisja ds. Transportu w Pekinie.

Skutki wypadku były bardzo poważne, ale jakimś cudem nikt w zdarzeniu nie zginął. Było natomiast wielu rannych. Aż 515 osób trafiło do szpitali na badania, a u ponad stu z nich lekarze wykryli złamania kończyn. Zdecydowana większość poszkodowanych opuściła szpital już następnego dnia.

REKLAMA

Okoliczności groźnego wypadku bada firma Beijing Transport. Nie jest tajemnicą, że głównym winowajcą jest w tej sytuacji potworny atak zimy, który uderzył niedawno w stolicę Chin.

REKLAMA