„W obronie dzieci nie cofniemy się przed nikim!”. Grzegorz Schetyna zapowiada bezkompromisową walkę z pedofilią!

– Walka z pedofilią to nie jest walka z Kościołem, ale w obronie dzieci nie cofniemy się przed nikim; przed ręką sprawiedliwości żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej partii, ani w Sejmie. Nigdzie! – oświadczył Grzegorz Schetyna w sobotę na konwencji regionalnej Koalicji Europejskiej w Płocku.

   

Szef PO w swoim wystąpieniu nawiązywał do postawy PiS, które licząc na pomoc Kościoła w kolejnych kampaniach wyborczych, udaje, że nie widzi problemu molestowania seksualnego nieletnich przez duchownych.

   

– Dzieci nie głosują, są słabe, bezbronne i zdane na pomoc dorosłych. Ale absolutnie chcę to wyraźnie dzisiaj powiedzieć: hańbą dla każdego państwa i polityka jest przymykanie oka na ich krzywdę. Jeżeli dziś władza kalkuluje, że oprawca, pedofil, jest wpływowy, może pomóc w wyborach i dlatego trzeba go zostawić w spokoju, to okrywa hańbą nie tylko siebie i urząd, który sprawuje, ale też tych, którzy na nich głosują – podkreślił Schetyna.

– Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć: tu nie może być żadnej kalkulacji. Jeżeli ktoś krzywdzi dzieci, to ma iść do więzienia. Koniec i kropka – powiedział przewodniczący PO.

 

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News