W policji powołano specgrupę – będą ścigać piratów drogowych!

Specjalna grupa o nazwie SPEED została powołana przez Komendanta Stołecznej Policji. W jej skład wchodzą funkcjonariusze z drogówki i innych komórek KSP. Będą zajmować się piratami drogowymi, którzy przekraczają prędkość. Przez kilka tygodni zdołali zatrzymać prawie 1000 kierowców.

SPEED została powołana pod koniec października, a jej szefem został mł. insp. Piotr Jakubczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

   

– Prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Grupa SPEED powstała, by przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych. Działamy zdecydowanie. Chcemy ukrócić karygodne i agresywne zachowania na drodze, być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości – poinformował w rozmowie z PAP Piotr Jakubczak. Nie wiadomo, ilu dokładnie funkcjonariuszy wchodzi w skład grupy. Wiadomo natomiast, że podstawę stanowią policjanci z WRD KSP wspierani przez funkcjonariuszy innych komórek.

Grupa działa w szczególności w Warszawie i pobliskich powiatach. Do łapania piratów drogowych wykorzystują nieoznakowane pojazdy. Pomimo że SPEED działa dopiero od października, to zatrzymała już prawie 1000 kierowców.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News