Specjalna grupa o nazwie SPEED została powołana przez Komendanta Stołecznej Policji. W jej skład wchodzą funkcjonariusze z drogówki i innych komórek KSP. Będą zajmować się piratami drogowymi, którzy przekraczają prędkość. Przez kilka tygodni zdołali zatrzymać prawie 1000 kierowców.

SPEED została powołana pod koniec października, a jej szefem został mł. insp. Piotr Jakubczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

– Prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Grupa SPEED powstała, by przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych. Działamy zdecydowanie. Chcemy ukrócić karygodne i agresywne zachowania na drodze, być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości – poinformował w rozmowie z PAP Piotr Jakubczak. Nie wiadomo, ilu dokładnie funkcjonariuszy wchodzi w skład grupy. Wiadomo natomiast, że podstawę stanowią policjanci z WRD KSP wspierani przez funkcjonariuszy innych komórek.

Grupa działa w szczególności w Warszawie i pobliskich powiatach. Do łapania piratów drogowych wykorzystują nieoznakowane pojazdy. Pomimo że SPEED działa dopiero od października, to zatrzymała już prawie 1000 kierowców.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę