Monstrualną wręcz nieodpowiedzialnością wykazał się pijany mężczyzna w Poznaniu. Wujek wysłał 7-latka samej piżamce do śmietnika. Na zewnątrz temperatura wynosiła około zera stopni. W porę zjawiła się pomoc.

W dzielnicy Jeżyce przechodzień około godz. 10 zauważył chłopca w samej piżamie. Z dzieckiem nie było nikogo dorosłego. Zawiadomione zostały służby.

Jak zrelacjonował chłopiec, w domu jest jego wujek. Wysłał do śmietnika z pustą butelką. Malec niestety nie potrafił wejść samodzielnie z powrotem do budynku.

– Zziębnięty chłopiec nie znał kodu wejściowego, nie miał klucza od drzwi, a na dzwonek do mieszkania nikt nie reagował. Wspólnie ze zgłaszającym szybko umieściliśmy dziecko w samochodzie – informuje Przemysław Piwecki z poznańskiej straży miejskiej.

– Przebywanie w takim ubraniu na zewnątrz, przy temperaturze bliskiej 0 st. C oznacza bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka – zaznacza mundurowy.

Do mieszkania próbowali wejść policjanci, ale na dzwonek nikt nie odpowiadał. Ostatecznie drzwi się otworzyły. Mężczyzna był pijany. Gdy 7-latek wyszedł z mieszkania, wujek po prostu zasnął.

Maluchem zajęła się babcia, a sprawę wyjaśnia policja. Procedura przewiduje ustalenie danych osobowych rodziców dziecka i jego prawnych opiekunów.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna