Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że – „PiS będzie proponować prezydentowi Andrzejowi Dudzie, aby w referendum konstytucyjnym zadać też inne pytania; nie tylko dotyczące zmian w konstytucji”.

W radiowych Sygnałach Dnia polityk Prawa i Sprawiedliwości był pytany o „stan rozmów” pomiędzy partią, a Kancelarią Prezydenta – chodzi właśnie o referendum konstytucyjne. Karczewski odpowiedział, że „jest prowadzony dialog”.

– Wczoraj rozmawiałem z panem ministrem Pawłem Muchą (pełnomocnikiem prezydenta ds. referendum konstytucyjnego). Myślę, że w przeciągu kilku tygodni podejmiemy ostateczne decyzje – informuje marszałek.

Dodał także, że strony dyskutują przede wszystkim o pytaniach jakie nie mogą „wzbudzać wątpliwości”. – Mamy przygotowane dodatkowe pytania, nie tylko dotyczące kierunków zmian w konstytucji, ale również pytania inne; będziemy proponowali panu prezydentowi, aby także znalazły się one w tym referendum.

Zdaniem polityka z partii rządzącej jeżeli będzie wola głowy państwa, aby referendum się odbyło to „najprawdopodobniej” tak się stanie.

Pomysł Andrzeja Dudy ws. referendum dotyczącego zmian w konstytucji został ogłoszony rok temu w trakcie uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Prezydent wówczas powiedział, że głosowanie powinno się odbyć 11 listopada 2018 r. (w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości), albo trwać by miało przez 2 dni – 10 i 11 listopada.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę