W Suwałkach na jednej z posesji znaleziono zwłoki noworodka! Dziecko mógł zakopać 16-letni ojciec!

Na terenie jednej z posesji w Suwałkach policja dokonała makabrycznego odkrycia. Znaleziono ciało noworodka. Prokuratura stara się teraz ustalić okoliczności, w których dziecko zmarło. Zadaniem śledczych jest również stwierdzenie, czy swojego udziału w tym nie miał 16-letni domniemany ojciec.

Sprawa zaczęła wychodzić na jaw, gdy w suwalskim szpitalu pojawiła się 14-latka cierpiąca z powodu bólu brzucha. Po badaniu okazało się, że dziewczyna niedawno urodziła dziecko. Zapytana o to, gdzie jest noworodek, odparła, że w domu. Stan faktyczny był jednak inny, ponieważ policja dotarła do zwłok, które były zakopane na terenie jednej z nieruchomości w mieście. Teraz w sprawie toczy się śledztwo.

Jak powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz, funkcjonariusze dokonali wstrząsającego odkrycia na posesji, która była niezamieszkała. Obecnie najważniejsze jest ustalenie, kto zakopał noworodka. Nie wyklucza się odpowiedzialności 16-latka, który prawdopodobnie jest ojcem.

Czytaj także:  Horała o kandydowaniu Hołowni na prezydenta: Kolejny produkt fabryki, z której wyszli już Biedroń, Petru i Palikot!

Sprawę ma rozjaśnić nieco sekcja zwłok. Dzięki niej będzie można stwierdzić, czy dziecko przyszło na świat żywe, czy martwe. Gdyby okazało się, że żyło, to prokuratura wystąpi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Suwałkach o wydanie opinii, czy chłopak będzie odpowiadać za swój czyn tak jak osoba dorosła.

Nastoletnia matka prawnie jest pod opieką babci, ponieważ jej rodzicie z nimi nie mieszkają. Teraz jednak 14-latka jest pod opieką lekarzy w szpitalu w Suwałkach na oddziale pediatrycznym.

Komentarze