– Rosyjskie służby rozbiły komórkę terrorystyczną, planującą przeprowadzenie w Rosji zamachów w okresie świątecznym i podczas kampanii prezydenckiej w 2018 roku — powiedział we wtorek Aleksandr Bortnikow, szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Do rozbicia grupy terrorystycznej, która miała być kierowana bezpośrednio przez przywódców Państwa Islamskiego, doszło pomiędzy 9 a 11 grudnia. Według Bortnikowa terroryści samobójcy pochodzili z państw Azji Środkowej, a do zamachów miało dojść w Moskwie i w regionie moskiewskim.

Podczas przeprowadzonej przez FSB akcji skonfiskowano broń palną, amunicję i samodzielnie wykonane ładunki wybuchowe.

Bortnikow podkreślił, że nadal istnieje w Rosji zagrożenie atakami terrorystycznymi, które mogą przeprowadzać członkowie „bandyckich ugrupowań” działających obecnie w Syrii. W związku z upadkiem Państwa Islamskiego wielu z nich, według szefa FSB, planuje teraz wrócić do Rosji.

– Od początku roku w Rosji zatrzymano ponad 1000 bojowników, a 78 terrorystów zabito – poinformował Aleksandr Bortnikow i dodał, że w 2017 roku służby zapobiegły 18 zamachom i rozbiły 56 komórek terrorystycznych.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę