„Sylwester Marzeń z Dwójką” zorganizowany przez telewizję publiczną w Zakopanem bezapelacyjnie wygrał z konkurencyjnymi ofertami TVN i Polsatu. W szczytowym momencie, gdy na scenie pojawił się Zenek Martyniuk, program oglądało ponad 8 milionów widzów.

„Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami: pik 8,015 mln o 22.43 na Z. Martyniuku. Sylwester śr: TVP2 6,06 mln (pik 8,015); Polsat 2,1 (pik 2,8 mln); TVN 1,3; (pik 2,08 mln). #SylwesterMarzeń to nowa polska tradycja. Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo!”, pochwalił się wynikami na Twitterze prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

W wypowiedzi dla publicznej TVP Info Kurski – komentując popularność zakopiańskiej imprezy realizowanej przez TVP od czterech lat – podkreślił, że „trzeba mieć w sobie pokorę i słuchać tego, co chcą widzowie. Doskonale czujemy, już kilka lat prowadząc telewizję, czego chcą Polacy, jakiej chcą Telewizji Polskiej. To musi być Telewizja Publiczna, która nie wstydzi się swoich widzów i nie wstydzi się tego, czego ci widzowie pragną”.

– Ta muzyka, która przez lata była wypychana z mainstreamu, pogardzana, stygmatyzowana jako coś gorszego, muzyka taneczna – zwana potocznie disco polo – okazuje się, że jeśli jest dobrze zbalansowana z innymi gatunkami muzycznymi, to tworzy to idealną mieszankę dla naszych widzów. Zaspokaja wszystkie gusta, wszystkie wrażliwości. Nikt nie czuje się odrzucony, nikt nie czuje się gorszy (…) Przepis jest taki: balans, słuchać widzów i równoważyć. Nikogo nie wykluczać, wszystkich zapraszać. Szanować ludzi – zauważył Kurski.

Nowy Rok 2020 pod estradą na Równi Krupowej witało niemal 67 tysięcy osób. Na scenie obok Zenka Martyniuka i towarzyszącego mu zespołu Akcent pojawili się między innymi: zespół Golec uOrkiestra, Kombi, Maryla Rodowicz, Natalia Oreiro, Weekend, Boys, Thomas Anders i Modern Talking Band, Bayer Full, Roksana Węgiel czy Viki Gabor.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę