fot. screen Youtube

Szkoła średnia w Michałowie otworzy pierwszą w Polsce klasę o profilu disco-polo. 20 lutego będą znane dokładne plany dyrekcji. Na chwilę obecną wiadomo, że jednym z nauczycieli będzie lider zespołu Boys Marcin Miller.

W rozmowie z Polsatem piosenkarz disco-polo wyjawił, że od września będzie nauczał w szkole średniej. Poinformował też, że klasa ma mieć charakter o profilu estradowym. Jednak nie ukrywa, że zajęcia krążyć będą właśnie wokół gatunku disco-polo. – Tam będzie wiele gatunków muzycznych, ale ponieważ to Białystok, to disco polo. Najwięcej będzie o tym właśnie gatunku – mówił.

Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, jest zachwycony pomysłem otwarcia takiej klasy. – Być może ostatnia popularność disco polo jest tutaj jakąś inspiracją dla tych działań. Ale trzeba wyraźnie podkreślić, że ta szkoła będzie także szkołą ogólnokształcącą. Jest zobowiązana, by realizować podstawy programowe w zakresie języka polskiego, matematyki, fizyki itd. Jak rozumiem, pan burmistrz chce wprowadzić dodatkowe zajęcia w ramach innowacji, na którą pozwalają polskie przepisy i chce zachęcić młodych ludzi, by skorzystali z takiej oferty – powiedział. Dodał też, że nie ma nic złego w tym, by młodzi ludzie chcący próbować swych sił na estradzie, byli do tego dobrze przygotowani.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna