W szkole w Brześciu Kujawskim padły strzały! 18-latek ranił sprzątaczkę!

Dziś w Brześciu Kujawskim w Kujawsko-pomorskiem w szkole podstawowej miała miejsce strzelanina. Do budynku dostał się były uczeń tej szkoły i wrzucił dwie petardy hukowe. Następnie 18-latek wyciągnął broń i strzelił do sprzątaczki. Eksplozja petardy raniła uczennicę. Poszkodowanym nie zagraża jednak niebezpieczeństwo, a sprawcę zatrzymano.

   

Strzały padły dziś po godz. 9:00 w szkole podstawowej nr. 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim.

– Młody mężczyzna wtargnął do szkoły i wrzucił do budynku dwie petardy. Następnie wyjął broń i postrzelił sprzątaczkę. Sprawca to prawdopodobnie były uczeń tej szkoły. Mężczyzna jest już w rękach policji – relacjonuje rozmawiając z Fakt24.pl podinsp. Monika Chlebicz z policji w Bydgoszczy.

   

Na stronie internetowej gminy Brześć Kujawski pojawił się apel do rodziców, aby możliwie szybko odbierać dzieci.

Treść komunikatu:

   

„UWAGA, UWAGA – PILNA WIADOMOŚĆ!!!! Dostaliśmy informację, że w dniu dzisiejszym w SP nr 1 im. W.Łokietka w Brześciu Kujawskim w wyniku postrzelenia lekko ranne zostały dwie osoby. Sytuacja została opanowana przez policję, nikomu już nic nie grozi. PROSIMY RODZICÓW O PILNY ODBIÓR DZIECI ZE SZKOŁY!!!!”

Motywy działania 18-latka na razie nie są znane, ale jak podają media lokalne, sprawca leczył się w przeszłości psychiatrycznie.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News