Kolejny raz ratownicy z TOPR musieli ruszyć do akcji. Tym razem powodem była lawina, która zeszła w rejonie Rysów. Sytuacja okazała się na groźna, bo śnieg zasypał kilka osób. Do poszkodowanych na szczęście udało się dotrzeć.

O zejściu lawiny poinformował portal rmf24.pl. Ratownicy z psami natychmiast udali się śmigłowcem na miejsce zdarzenia. Czworonogi w takich sytuacjach są kluczowe, bo potrafią dotrzeć do ludzi przysypanych przez śniegiem.

Według informacji podanych przez serwis tp24.pl śnieg przykrył aż 5 osób. Akcja ratunkowa pozwoliła jednak na odnalezienie poszkodowanych i wyciągnięcie ich na powierzchnię. Stan dwóch osób określono jako ciężki.

– Jedna osobę w poważnym stanie śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala w Krakowie, druga została przetransportowana do szpitala w Zakopanem – poinformował portal tp24.pl Stanisław Krzeptowski Sabała, ratownik TOPR.

Jak przestrzega na swojej stronie internetowej TOPR, obecnie w Tatrach mamy drugi (w pięciostopniowej skali) stopień zagrożenia lawinowego. Możliwość zejścia śniegu jest szczególnie prawdopodobna na stromych stokach.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę