Zdj. ilustr./Pexels.com/Nandhu Kumar

Od poniedziałku na terenie całych Niemiec obowiązuje tzw. zasada 3G (Geimpfte, Genesene, Getestete). Jej wejście w życie oznacza, że każdy, kto przebywa w publicznie dostępnych pomieszczeniach zamkniętych, musi być zaszczepiony, wyleczony z COVID-19 lub przedstawić negatywny test na obecność koronawirusa.

Obostrzenia dotyczą wizyt w restauracjach, kinach, salonach fryzjerskich, siłowniach, basenach i halach sportowych, odwiedzin w szpitalach oraz ośrodkach rehabilitacyjnych i domach opieki, a także obowiązują uczestników imprez.

Również te osoby, które zatrzymują się w hotelach, muszą przedstawić negatywny wynik testu, który należy powtarzać co trzeci dzień pobytu.

Restrykcje nie obejmują jedynie uczniów, którzy są regularnie testowani, oraz małych dzieci.

Poszczególne kraje związkowe będą mogły zawiesić obowiązywanie tych zasad dopiero wówczas, gdy siedmiodniowa zapadalność w danym landzie utrzymuje się na stałym poziomie poniżej 35 nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu tygodnia.

W Niemczech nadal też obowiązują każdego – bez względu na to, czy jest zaszczepiony, wyleczony czy przebadany – zachowanie dystansu i noszenie maseczek podczas zakupów i w środkach transportu publicznego.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę