W Warszawie płonie hala magazynowa! Pożar gasi 20 zastępów straży pożarnej!

REKLAMA

Na terenie warszawskiego osiedla Annopol zapaliła się hala magazynowa z produktami spożywczymi. Konieczna była ewakuacja ok. 100 osób. Z pożarem walczy ponad 50 strażaków – 20 zastępów straży pożarnej. Zawaliła się część konstrukcji budynku. Wiadomo, że pożar wybuchł na piętrze hali w pomieszczeniach biurowych.

– Walczymy z pożarem od ponad godziny. Doszło do niego w hali przemysłowej przy ulicy Annopol 3. W tej chwili strażacy znajdują się w części biurowej budynku. Staramy się opanować sytuację. Z budynku ewakuowaliśmy ok. 100 osób. Na razie nikt nie jest poszkodowany. Nie mamy żadnych informacji, by ktoś jeszcze znajdował się w środku. Ale pewności nie mamy – poinformował Fakt24 st. asp. Łukasz Płaskociński, oficer prasowy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Płomienie zaczęły trawić pomieszczenia w czwartek ok. 8.30. Strażacy i policja zostali powiadomieni niezwłocznie.

REKLAMA

Służby przewidują, że akcja ratunkowa może zająć jeszcze kilka godzin. Praca strażaków jest dodatkowo utrudniona, ponieważ równolegle muszą gasić płomienie na hali i zapobiegać przedostaniu się ognia do sąsiednich zabudowań.

W rejonie pożaru znajduje się też kilka karetek pogotowia.

Okoliczności zdarzenia będą wyjaśnione przez policję dopiero, gdy ogień zostanie zgaszony. Swoją opinię wyrazi również biegły z zakresu pożarnictwa.

REKLAMA