W Warszawie powstało Muzeum Niespełnionych Obietnic im. Rafała Trzaskowskiego. Pokazano pierwsze eksponaty

REKLAMA

Były przewodniczący Rady Warszawy Lech Jaworski oraz radny Porozumienia Jarosława Gowina Jan Strzeżek poinformowali o powstaniu Muzeum Niespełnionych Obietnic im. Rafała Trzaskowskiego. Na konferencji prasowej poświęconej tej inicjatywie przedstawili inauguracyjną ekspozycję.

Jako pierwszą niespełnioną obietnicę kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Strzeżek wymienił niewybudowanie nowego stadionu dla klubu Polonia Warszawa. Trzaskowski obiecywał to w 2018 roku. Jak podkreślił polityk Porozumienia, „jesteśmy blisko dwa lata po wyborach i zostało to zawieszone, nie wiadomo do jakiego momentu”.

REKLAMA

Strzeżek przypomniał również, że Trzaskowski zapowiadał publicznie podczas kampanii w wyborach samorządowych powołanie tzw. nocnego burmistrza, a więc „kogoś, kto miał być w randze pełnomocnika prezydenta do kontaktów z mieszkańcami najbardziej żyjących w nocy ulic Warszawy”. –Tego też nie ma – oświadczył, dodając, że obecny prezydent Warszawy nie wywiązał się również z zapowiedzi odbudowy stołecznego stadionu Skry.

Podczas prezentacji pierwszych eksponatów muzeum przypomniano również, że Trzaskowski obiecywał wybudowanie czterech linii metra czy utworzenie darmowego biletu miesięcznego dla młodzieży. To również pozostało w sferze deklaracji słownych kandydata KO w wyborach prezydenckich.

REKLAMA

https://twitter.com/JanStrzezek/status/1265594873324941313