REKLAMA

Marsz
Fot. WebCamera

W niedzielę do Warszawy zjechały się dziesiątki tysięcy osób, aby wziąć udział w Marszu Miliona Serc. Już przed oficjalnym startem wydarzenia w okolicach ronda Dmowskiego pojawiły się tłumy manifestantów, a policja rozstawiała betonowe zapory.

REKLAMA

Za organizację Marszu Miliona Serc odpowiedzialny jest Donald Tusk. Celem tego wydarzenia było zjednoczenie osób wspierających opozycję przed wyborami parlamentarnymi. Lider Koalicji Obywatelskiej nie ukrywa, że chciałby dzięki temu zyskać kilka procent więcej w kontekście poparcia.

– Stajemy do walki ze złem, twarzą w twarz rozliczyć tę władzę, żeby Polska znowu była wolna od kłamstwa, od nienawiści i złodziejstwa. To jest nasz czas – Tusk mówił w specjalnym spocie KO.

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12:00. Manifestanci wyruszyli z ronda Dmowskiego i skierowali się w stronę ronda „Radosława”. Łącznie w marszu może wziąć udział nawet milion osób i pierwsze szacunki sugerują, że mogło się to udać.

W związku z marszem w Warszawie wstrzymany został ruch m.in. na ul. Marszałkowskiej, Placu Konstytucji i Al. Jerozolimskich. Ze względu na spodziewaną liczbę uczestniczących osób służby wdrożyły dodatkowe zabezpieczenia na trasie wydarzenia. Ustawiono m.in. betonowe zapory.

REKLAMA

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA