Przeciwnicy brexitu, których finansuje węgierski miliarder żydowskiego pochodzenia George Soros, rozpoczęli w piątek kampanię mającą na celu rozpisanie kolejnego referendum, które mogłoby powstrzymać wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Aktywiści kampanii „Best for Britain”, którzy wzywają do powtórzenia referendum, chcą, by głosowanie odbyło się na początku przyszłego roku. Zdaniem działaczy na rzecz pozostania we Wspólnocie, UE miałaby pozwolić Wielkiej Brytanii na zorganizowanie kolejnego referendum najpóźniej w lutym albo w marcu.

Akcja zainicjowana przez „Best for Britain” ma przekonać konserwatystów i laburzystów do powtórzenia głosowania. George Soros przekazał działaczom „Best for Britain” 500 tysięcy funtów na billboardy, reklamy w prasie i mediach społecznościowych, które mają zachęcić społeczeństwo do zmiany zdania w sprawie brexitu.

Szef kampanii Mark Malloch Brown przekonuje, że w sponsorowaniu inicjatywy przez Sorosa nie ma nic złego ani dziwnego zważywszy na związki miliardera z Wielką Brytanią. Brown przypomina, że George Soros ma w brytyjskiej stolicy dom i biuro, a przed laty też studiował w Londynie.

Premier Theresa May wyklucza możliwość rozpisania drugiego referendum w sprawie brexitu i zapowiada, że Wielka Brytania ostatecznie opuści Unię Europejską w marcu 2019 roku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę