W Zakopanem wysadzono bankomat! Pieniądze ocalały!

Jak dotąd nie udało się ustalić, kto nocą wysadził w powietrze bankomat w Zakopanem. Eksplozja powodująca zniszczenia nie umożliwiła najwyraźniej przestępcom zabrania banknotów znajdujących się w maszynie. Zniszczenie mienia to jednak nie wszystkie szkody. Teraz wszystkich wiernych, którzy z okazji świąt zamierzali udać się do pobliskiego sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej czekają spore utrudnienia.

   

Policjanci z Zakopanego potwierdzili, że wybuch bankomatu miał miejsce na Krzeptówkach, właśnie niedaleko sanktuarium Matki Bożej. Funkcjonariusze poinformowali także, że najprawdopodobniej włamywacze nie zdołali wydobyć pieniędzy z urządzenia. – Wszystko wskazuje na to, że złodziejom nie udało się ukraść pieniędzy bo kaseta na banknoty wygląda na nienaruszoną. Aktualnie czekamy na ekipę specjalistów z Krakowa, którzy to potwierdzą i odpowiedzą również na pytanie czy do dewastacji bankomatu użyto materiałów wybuchowych – mówi aspirant sztabowy Roman Wieczorek rzecznik zakopiańskiej policji.

Obecnie realizowane są rutynowe czynności policyjne i z tego właśnie powodu droga w okolicy sanktuarium maryjnego musiała być wyłączona z ruchu. Te utrudnienia mają potrwać do godzin popołudniowych. Zamknięcie drogi jest szczególnie niekorzystne dla pielgrzymów, którzy zawsze przed świętami Wielkiej Nocy przychodzą tu odwiedzić kościół.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News