Lech Wałęsa odniósł się na Twitterze do kilku kwestii poruszonych przez prezesa PiS w sobotnim wywiadzie dla RMF FM. Były prezydent tłumaczenia Kaczyńskiego na temat inwestycji spółki Srebrna skomentował krótko: „Wieże+”, nawiązując do popularnych programów rządowych „500+”, „Mieszkanie+” czy „Mama 4+”.

Prowadzona przez Krzysztofa Ziemca rozmowa – poza znaną z „taśm Kaczyńskiego” sprawą K-Towers i ostatnimi wydarzeniami sportowymi – dotyczyła także śledztwa smoleńskiego. – Troszkę się wydarzyło, tylko sądzę, że kierownictwo komisji podjęło taką decyzję, że będzie te sprawy publikowało – może poza pewnymi fragmentami, bo choćby dzisiaj dostałem książkę jednego z członków komisji – dopiero wtedy, kiedy będzie oczywiście pewne, że wszystko, co trzeba było zrobić, zrobiono i co można było zrobić zrobiono, i ten efekt będzie przedstawiony społeczeństwu – powiedział Jarosław Kaczyński, pytany o postępy w badaniu przyczyn katastrofy w Smoleńsku.

Prezes PiS zaznaczył, że nie wie, jaki ostatecznie będzie rezultat śledztwa w sprawie wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku. Jak wyjaśnił, prace cały czas trwają, ale nie jest to nagłaśniane, ponieważ „lepiej już nie bulwersować opinii publicznej, nie prowadzić do tego, żeby ta dyskusja była wznawiana, ten spór był wznawiany, póki nie ma jakichś ostatecznych wyników”.

Wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat śledztwa smoleńskiego skomentował Lech Wałęsa, nie kryjąc oburzenia i dezaprobaty dla działań PiS. „»Dochodzimy do prawdy«. Bulwersująca ściema przez 96 miesięcy, kosztem podatników i traumy rodzin ofiar katastrofy. Chodziło tylko o to, żeby bratu wystawić pomnik większy niż Piłsudskiego, którego pilnuje policja w reprezentacyjnym miejscu w Warszawie”, napisał były prezydent na Twitterze.

Wałęsa odniósł się także do innych słów Kaczyńskiego, który w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem tłumaczył swoją słabość do rodeo. – Rodeo, to na bykach, bo jest też to na koniach, to lubię, bo mnie po prostu strasznie bawi, śmieszy – wyznał prezes PiS w RMF FM. W odpowiedzi Wałęsa pogroził Kaczyńskiemu na Twiitterze: „»Rodeo« będziesz miał już niedługo w wyborach”.

https://twitter.com/PresidentWalesa/status/1101758081925550080

https://twitter.com/PresidentWalesa/status/1101764259560804352

https://twitter.com/PresidentWalesa/status/1101771529841508354


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę