Były prezydent Lech Wałęsa odniósł się na Facebooku do pisma, jakie otrzymał od ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Przewodniczący pierwszej Solidarności ujawnił, że Ziobro zapowiedział podważenie korzystnych dla Wałęsy wyroków sądowych, dotyczących jego domniemanej współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa w czasach PRL.

„Panie Ziobro odpowiadam Panu publicznie na Pańskie pismo skierowane do mnie. Informuje Pan mnie w tym piśmie, że zamierza Pan zmienić moje wygrane wyroki sądowe na moje przegrane. Jeśli można uznać to za groźby czy straszenie to odpowiadam Panu: chłoptasiu, nie ze mną te numery”, pisze Wałęsa.

„Nie pokona mnie pan, choć ma pan metody ma pan gorsze od komuny”, pisze dalej Wałęsa do Ziobry, podkreślając, że skoro nie udało go się złamać komunistycznej bezpiece, to i z Ziobrą, i z PiS też sobie da radę.

Były prezydent zapowiada również, że nie stawi się na żadne wezwanie służb podległych ministrowi w rządzie Mateusza Morawieckiego.

„Aby było wszystko jasne Panie Ziobro; moim zdaniem Pan niszczy Solidarność i jej zdobycze pod moim przewodnictwem. Pan niszczy dorobek Polskiej Wolności. Dlatego oświadczam Panu, że nie będzie nigdy mojej zgody za żadną cenę! Odmawiam więc stawiania się na każde wezwania Pana i podległych Panu służb w tych sprawach, przy siłowym doprowadzeniu nawet nie podam nazwiska czy daty urodzenia. Dowody prawdziwości opisów przy zainteresowaniu do przesłania”, podkreśla były prezydent.

https://www.facebook.com/lechwalesa/posts/2844813058898154

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat