Były prezydent Lech Wałęsa skomentował na Facebooku ostatnie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. W środę wicepremier, który w rządzie Mateusza Morawieckiego nadzoruje ministerstwa obrony narodowej, sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych i administracji, ostro zaatakował w Sejmie opozycję.

Kaczyński z trybuny sejmowej oskarżył ją – w kontekście trwających demonstracji Strajku Kobiet – o to, że „ma krew na rękach”.

„Kaczyńskiemu zostały dwa szczeble w 20 szczeblowej drabinie do nieszczęścia, do tragedii, jeśli nie zawróci, to już niebawem skończy jak Mussolini”, napisał w mediach społecznościowych Wałęsa.

Benito Mussolini, który był przywódcą włoskich faszystów,  w kwietniu 1945 roku został schwytany przez komunistycznych partyzantów i rozstrzelany w miejscowości Giulino di Mezzegra. Następnie jego ciało – wraz ze zwłokami innych faszystów – zostało przewiezione do Mediolanu i tam powieszone głową w dół na stacji benzynowej na Piazzale Loreto.

Wałęsa zapowiedział też, że być może konieczne będzie, by włączył się do walki z PiS-em i Kaczyńskim.

„Po następnym szczeblu, mimo swoich kłopotów,  nie będę miał wyboru”, oświadczył lider strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku. Będzie to musiał zrobić, ponieważ „cena, jaką zapłacimy za te małpy z brzytwą, będzie za wysoka”.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę